Libor Sehnal

Zahradnictví DRYÁDA

založeno roku 1992

Libor Sehnal

+420 604 824 529

Zahradnictví DRYÁDA Kunštát

Dryáda

Proč DRYÁDA?

Dryáda je duchem stromu

Vznik slova DRYÁDA

Dryády (latinsky Dryades) jsou v řecké mytologii lesní nymfy, bohyně či polobohyně. Jsou to bytosti nejvíce podobné našim pohádkovým vílám nebo rusalkám.

DRYÁDA z pohledu mytologie

Dryáda, neboli duch stromu, žije uvnitř starých stromů v hloubi lesů. Přesto, že je zařazována mezi víly, nejde o stvoření tančící na palouku při měsíčku. Dryády střeží les proti vandalům, kteří by ho zničili. Vyznají se v bylinkách a proto umí léčit. Pokud je strom Dryády zničen, zahyne i jeho Dryáda.

Dryády ovládají svá vlastní kouzla jako například jakýsy druh přemístění či kouzlo iluze.

Zbarvení kůže dryády je něco mezi bílou a zelenou, občas mají kůži i v odstínech modré. Jsou potetované rýznými znaky které jsou obyčejným lidem nerozluštitelné. Vlasy mají často nazelenalé či namodralé a tamvé. Ve vlasech jim často rostou malé větvičky nebo listí. Jejich rysy jsou poměrně ostré, jejich dominantní část obličeje jsou moudré oči, které mají barvu uhlíku či nočního nebe, můžou mít ale také jedovatě zelenou barvu. Dryády měří okolo 150 až 160 centimetrů, takže nejsou moc vysoké, to ale vůbec neznamená, že by nebyly mrštné.

A proč se naše zahradnictví jmenuje Dryáda?

Je to jednoduché. My sice nejsme tak krasní jako Dryády a ani neovládáme žádná kouzla, ale rozumíme si s duchem stromů a při své práci se snažíme být s nimi vždy v souladu. Některé naše výtvory mění vzhledy náměstí, parků a jiných veřejných ši soukromých prostor, které se tak jakoby kouzlem mění. A psroto se jmenujeme Zahradnictví Dryáda.

Prodej dřevin

Prodej ovoce

Ovoce z našeho sadu

Švestky a ryngle

Svestka Stanley Svestka malvazinka Svestka Vitek Ryngle Wazonova

Jablka

Jablko Goldstar Jablko Topaz Jablko Rubinola Jablko Janalord Jablko Lotos Jablka v sadu

Ořechy a jeřabiny

Orech Jerabiny