Libor Sehnal

Zahradnictví DRYÁDA

založeno roku 1992

Libor Sehnal

+420 604 824 529

Zámecký park v Kunštátě na Moravě (okres Blansko)

Na začátku to naší práce byl pohled na zámek v Kunštátě v podstatě nemožný. Jediné, co bylo možné vidět z dáli, byl zarostlý kopec. Porost tvořily nevzhledné staré stromy, o které se dlouhé roky asi nikdo nestaral.

Pohled na zámek z dáli

V současnosti je zámek vidět již z dálky a je důstojnou dominantou města (viz. obrázek). Aby toto bylo možné, bylo nejprve nutné vykácet všechny staré stromy, které většinou již svým stavem ohrožovali své okolí. Svah, který se tím odkryl bylo nutné srovnat (přece jen po kácení zde zůstalo velké množství výmolů) a následně uvést do co nejvíce bezúdržbového stavu.

Cesta mezi stromy

Tím naše práce teprve v podstatě začala. Pod svahem, na kterém se zámek nachází měl totiž vzniknout park. Možná by se to dalo nazvat promenádou. Každopádně je to teď místo, které by ve Francii okamžitě obsadili všichni místní starousedlící a dlouhé hodiny by zde hráli svoji oblíbenou hru Pentangue. Ikdyž ve Francii by asi místo mlatových cest použily trochu jiný materiál. Inu, jiný kraj by znamenal i jiný mrav.

Detail zámeckého stromořadí

V podstatě je zámecký park v Kunštátě takovým naším malím pomníkem. Pomíkem, který bude ještě opravdu hodně dlouho připomínat námi odvedenou práci. Stromy zde zasazené jsou v podstatě mladé a čeká je proto ještě velmi dlouhý život. Nechť jsou důstojnou připomínkou naší práce. Byla to pro nás opravdu velká a krásná akce, na kterou máme velké množství vzpomínek. Byla to akce, kde jsme mohli opravdu ve velkém stylu uplatnit veškerá naše zkušenosti a schopnosti.

Výhlýdka před zámkem

Navštivte areál zámeckého parku v Kunštátě a napište nám, jak se Vám naše dílo líbí. Jen pro úplnost dodáváme, že o údržbu areálu se v současné době stará někdo jiný. Zpětná vazba je pro nás nesmírně cenná a velice si jí vážíme.

Výběr zajímavých pohledů a detailů

Zámecký park v Kunštátě Cesta v aleji Pohled na zámek z dáli Vstupní cesta do parku Mlatová cesta Stromořadí Živý plot Pohled z kouta

Aktuální práce prováděné v areálu zámeckého parku v Kunštátě

Nejbližší okolí zámku jsme však ještě definitivně neopustili. V současné době zde připravujeme ve spolupraci s našimi partnery další úpravy zámeckého areálu. Z níže uvedených fotek je zřejmé, že ještě je před námi pořádný kus práce.

Ukázka práce Ukázka práce Ukázka práce Ukázka práce Ukázka práce Ukázka práce Ukázka práce

Prodej dřevin

Prodej ovoce

Ovoce z našeho sadu

Švestky a ryngle

Svestka Stanley Svestka malvazinka Svestka Vitek Ryngle Wazonova

Jablka

Jablko Goldstar Jablko Topaz Jablko Rubinola Jablko Janalord Jablko Lotos Jablka v sadu

Ořechy a jeřabiny

Orech Jerabiny